Korekta nosa bezoperacyjnie


Nieoperacyjna korekta nosa

Problem:

Korekcja kształtu nosa

Bezoperacyjna korekta nosa

Mało kto z nas jest posiadaczem nosa, z którego byłby w pełni zadowolony. Najczęściej skarżymy się na brak symetrii i proporcjonalności w budowie, zbyt odznaczający się czubek nosa, tzw. garb, czy siodełko. Nie podoba nam się nasze odbicie w lustrze, zwracamy uwagę na kształt naszego nosa oglądając zdjęcia i filmy z naszym udziałem. Również proces starzenia nie oszczędza naszego nosa, którego czubek z czasem często opada ku dołowi. Badania pokazują, że kształt nosa jest jednym z najczęstszych źródeł kompleksów na tle wyglądu zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jednocześnie boimy się chirurgicznej korekty kształtu nosa, wysokiej inwazyjności i bólu związanego z zabiegiem. Niepokoi nas także brak przewidywalności efektu końcowego i jego nieodwracalność.

Rozwiązanie:

Wymodelowanie nosa nie musi się jednak wiązać z operacją i nieodwracalnymi zmianami. Osobom pragnącym zmienić kształt nosa coraz częściej proponuje się zabieg niechirurgicznej korekty, w którym wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Dużą część z wspomnianych „defektów” nosa możemy poprawić w zaledwie kilka minut.

Przebieg zabiegu:

Lekarz wstrzykuje preparat w miejsca wymagające interwencji i palcami modeluje substancję, tak by osiągnąć wymarzony przez pacjenta efekt. Następuje nieoperacyjna korekta nosa. Co ważne, podczas zabiegu pacjent może obserwować jego efekty w lusterku i zgłaszać uwagi dotyczące nowego kształtu. W rezultacie zabiegu twarz staje się bardziej harmonijna, a rysy twarzy łagodnieją. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym zabieg korekty nosa z wykorzystaniem wypełniacza jest bezpieczny, i praktycznie bezbolesny. Po kilkunastu minutach pacjent wychodzi od lekarza z nowym, ładnym nosem i może wrócić do codziennych aktywności. Bezbolesność zabiegu zapewnia maść znieczulająca, ponadto podawany preparat dodatkowo zawiera w składzie lidokainę, która znacznie redukuje ból. Zazwyczaj po zabiegu nie ma bardzo widocznych śladów. Nos bywa lekko, ale niezauważalnie powiększony, rzadko pojawiają się małe siniaczki czy krwiaki, znikające po kilku dniach, łatwe do ukrycia pod makijażem. Pacjent nie przechodzi zatem nieprzyjemnej rekonwalescencji, jak w przypadku chirurgicznych zabiegów.

Efekt zabiegu:

Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, ale na rezultat końcowy należy czekać około dwóch tygodni. Efekt zabiegu bezoperacyjnej korekty nosa utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Po tym czasie można ponowić zabieg i tym samym utrzymać pożądany kształt nosa.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia,
  • aktywne stany zapalne skóry,
  • choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzenia,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • czynna infekcja uogólniona,
  • leki przeciwzakrzepowe, sterydy systemowe,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • epilepsja,
  • po zabiegu przez 2-3 dni należy unikać opalania, korzystania z basenu czy sauny;

W Centrum Zdrowia i Urody Medstetica stosujemy najwyższej jakości preparaty z serii Emervel, Restylane, Juvederm modelowania kształtu nosa  a zabiegi wykonuje wyłącznie doświadczony lekarz.     

Cena:

Cennik Zabiegów

Aktualne Promocje

Chcesz rozłożyć opłatę na stałe miesięczne raty? Sprawdź jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie: Mediraty!