Hymenoplastyka


PROBLEM

Odtworzenie błony dziewiczej czyli hymenoplastyka to specyficzny zabieg z zakresu ginekologii plastycznej, o którym wciąż mało się mówi i niewiele pisze. W ostatnich latach zyskał jednak na popularności również w Polsce. Pacjentki, które decydują się na zabieg najczęściej utraciły dziewictwo wbrew swojej woli lub chcą ponownie przeżyć inicjację seksualną z nowym partnerem (np. podczas nocy poślubnej). Istnieje również grupa pacjentek, które poddają się hymenoplastyce z powodów kulturowych i religijnych. Zdarzają się również panie, u których stwierdza się niedorozwój błony dziewiczej, a które chcą w ten sam sposób jak inne kobiety rozpocząć życie seksualne.  Odtworzenie błony dziewiczej może także być  zabiegiem u kobiet z wrodzoną wadą - niewłaściwie ukształtowanymi narządami płciowymi lub ich brakiem.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Zabieg odtworzenia błony dziewiczej polega na zszyciu fałdów pozostałości błony, naciągnięciu jej i połączeniu. W rezultacie zabiegu nie powstają widoczne blizny. Po około 6-8 tygodniach proces całkowitego gojenia kończy się, a pacjentka może rozpocząć współżycie seksualne. W wyniku zabiegu, gdy dochodzi do zbliżenia seksualnego, partner ma wrażenie obecności błony dziewiczej, czuje lekki opór. Następuje niewielkie krwawienie.

PRZED ZABIEGIEM

badanie cytologiczne (ważne do 6 miesięcy)

badanie czystości pochwy (ważne do 1 miesiąca)

na 14 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę i jej pochodne oraz leki przeciwkaszlowe i przeciwgrypowe.

7-15 dzień cyklu to najlepszy termin na zabieg

ZABIEG

czas trwania zabiegu (do 60 min)

znieczulenie: miejscowe

PO ZABIEGU

Następnego dnia po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności. W miejscu interwencji lekarskiej może pojawić się obrzęk, któremu towarzyszy zaczerwienienie i bolesność. Taka reakcja powinna utrzymywać się nie dłużej niż 3 dni. Pacjentka musi restrykcyjnie utrzymywać higienę osobistą.

PRZECIWWSKAZANIA

nieprawidłowy wynik cytologii

nowotwory

infekcje pochwy i sromu

uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej

LEKARZE WYKONUJĄCY ZABIEGI:

AKTUALNY CENNIK I PROMOCJE

Łączna ocena 3.8 (5 głosy)
Sending