Bruksizm – leczenie zgrzytania zębami


Bruksizm czyli zgrzytania zębami można wyleczyć!          

Problem: 

Leczenie zgrzytania zębami - bruksizmu

Leczenie bruksizmu w Centrum Zdrowia i Urody Medstetica

Bruksizm jest chorobą, która objawia się nieprawidłowym tarciem zębów, pospolicie zwanym niekontrolowanym zgrzytaniem zębów. Objawy te zachodzą najczęściej w nocy, stąd wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z przypadłości, dopóki na problem ten nie zwróci uwagi stomatolog oceniający stan uzębienia. Nieleczony bruksizm ma poważne konsekwencje – może spowodować rozchwianie się zębów, prowadzić do starcia koron zębów, a nawet do pęknięć szkliwa. Wielu pacjentów skarży się na bóle głowy. Przyczyn zgrzytania zębami może być wiele. Do najczęściej identyfikowanych należą nadmierna wrażliwość na stres i wady zgryzu. Szacuje się, że problem niekontrolowanego zgrzytania zębami dotyczy nawet 10-15% populacji.

 Rozwiązanie:

Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą osobom zgrzytającym zębami. Bardzo dobre efekty w leczeniu bruksizmu przynosi botoks. Toksyna botulinowa (oczyszczone białko wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum) wykorzystywana jest zatem nie tylko w walce ze zmarszczkami mimicznymi czy w leczeniu nadpotliwości. Ostrzyknięcie botoksem mięśni żwaczy zmniejsza ich napięcie i niweluje odczuwany najczęściej rano w okolicy skroni ból.

Przebieg zabiegu:

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej jest prosty i bezpieczny. Po dezynfekcji skóry ostrzykiwane są nadmiernie napięte mięśnie. Zabieg jest mało inwazyjny i właściwie bezbolesny. Całość zabiegu (bez znieczulenia) trwa około 15-20 minut.

 Efekty zabiegu:

Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo od 3 do 14 doby po zabiegu. Optymalny efekt trwa do ok. 3 – 4 miesięcy. Twarz staje się stopniowo smuklejsza, a mięśnie żwacze mniej widoczne. Zgrzytanie zębami ustaje. Dla uzyskania trwałych efektów zaleca się powtarzanie zabiegu co maksymalnie pół roku lub jak pacjent poczuje powracanie całkowitej kurczliwości mięśni żwaczy.

 Przeciwwskazania:

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • przyjmowanie leków powodujących relaksację mięśni,
  • ciąża i okres karmienia,
  • aktywne stany zapalne skóry,
  • zaburzenia gojenia się ran,
  • czynna infekcja uogólniona;

 

W Centrum Zdrowia i Urody Medstetica stosowane są najwyższej jakości preparaty do leczenia bruksizmu Botox a zabiegi wykonuje wyłącznie doświadczony lekarz.

Cena:

Cennik Zabiegów

Aktualne Promocje

Chcesz rozłożyć opłatę na stałe miesięczne raty? Sprawdź jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie: Mediraty!