Nadpotliwość – leczenie


Nadpotliwość – problem, który można rozwiązać   

 Problem: 

Leczymy nadmierne pocenie się pach, rąk, stóp

Leczenie nadpotliwości w Medstetica

Pocenie się służy przede wszystkim regulacji temperatury ciała. Jest normalnym procesem fizjologicznym zachodzącym u każdego człowieka. Niektórzy z nas pocą się jednak bardziej intensywnie, zwłaszcza w sytuacjach stresowych czy emocjonalnych, po wysiłku fizycznym, czy przy zmianie temperatury na wyższą. Mówimy wtedy, że pacjent cierpi na nadpotliwość. U niektórych pocenie wywołane jest  zjedzeniem posiłku (przede wszystkim pikantnych potraw), wypiciem alkoholu, a nawet kawy. Z biologicznego punktu widzenia nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności gruczołów potowych. Często  pojawiający się na skórze czy ubraniu pot jest dla pacjentów źródłem zakłopotania, wstydu i kompleksów. Tym większych, że poceniu zazwyczaj towarzyszy nieprzyjemny zapach. Pacjenci narzekają, że dolegliwości nie ustępują mimo stosowania silnych antyperspirantów. Najczęściej pocą się okolice pach, rąk czy stóp.

Rozwiązanie:

Nowoczesna medycyna estetyczna może pomóc osobom nadmiernie pocącym się i zwalczyć nadpotliwość. Szczególnie polecane są zabiegi z wykorzystaniem botoksu, czyli toksyny botulinowej (oczyszczonego białka wytwarzanego przez bakterię Clostridium botulinum).

 Przebieg zabiegu:

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza test mający na celu określenie miejsc z ewidentnie nasiloną aktywnością gruczołów potowych. Następnie lekarz podczas zabiegu używa bardzo cienkiej igły i wstrzykuje niewielką objętość preparatu w kilkanaście miejsc oddalonych od siebie o około. 1 cm. Śródskórne podawanie preparatu toksyny botulinowej wstrzymuje przekazywanie impulsów nerwowych do gruczołów potowych. Zabieg zazwyczaj trwa około pół godziny. Wykonywany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia czy zasinienia, które mijają po upływie kilku dni. Należy podkreślić, że toksyna botulinowa jest bezpiecznym i bardzo skutecznym preparatem do walki z nadmierną potliwością ciała, zwłaszcza pach, dłoni i stóp.

Efekt zabiegu:

Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj 6-12 miesięcy, a pierwsze efekty widać już po kilku dniach. Zabieg można powtarzać.

 Przeciwskazania:

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • przyjmowanie leków powodujących relaksację mięśni
  • ciąża i okres karmienia,
  • aktywne stany zapalne skóry,
  • zaburzenia gojenia się ran,
  • czynna infekcja uogólniona,

 

W Centrum Zdrowia i Urody Medstetica stosowane są najwyższej jakości preparaty do leczenia nadpotliwości – Botox, a zabiegi wykonuje wyłącznie doświadczony lekarz.

Cena:

Cennik Zabiegów

Aktualne Promocje

Chcesz rozłożyć opłatę na stałe miesięczne raty? Sprawdź jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie: Mediraty!