Trening mięśni głębokich oraz dna miednicy


Trening mięśni głębokich oraz dna miednicy jest metodą fitness o działaniu terapeutycznym. Podczas ćwiczeń pracujemy mięśniami głębokimi, ustawiając szkielet w taki sposób, jaki jest dla niego prawidłowy, a który niestety często zostaje wypaczony złymi nawykami, siedzącym trybem życia oraz stresem.

Standardowy trening fitness zajmuje się głównie mięśniami powierzchniowymi, my natomiast skupiamy się na mięśniach głębokich, za fundament uznając kręgosłup i miednicę. Dlaczego? Ponieważ aktywacja miednicy wpływa na resztę ciała – szkielet się napręża, ciało prostuje, a organy przestają być uciskane. To wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, sposób poruszania się, ale także działa profilaktycznie w przypadku takich schorzeń jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, bóle kręgosłupa, a nawet migreny! Dodatkowo trening zwiększa satysfakcję płynącą ze współżycia seksualnego.

Zajęcia skierowane głównie do kobiet na każdym etapie ich życia. Trening mięśni głębokich i dna miednicy można traktować zarówno jako działanie profilaktyczne, jak i zestaw ćwiczeń terapeutycznych, poprawiających kondycję kobiet cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu i/lub obniżenie narządów rodnych.

W Centrum Zdrowia i Urody Medstetica trening prowadzi najwyższej klasy specjalista – Kamila Raczyńska

Kamila-02[2] Kamila-03[1] Kamila-01[2]