VagiTight HIFU – nowoczesne, intymne ultradźwięki


Dla kogo polecany jest zabieg urządzeniem VagiTight HIFU?

Zabiegi VagiTight HIFU w Medstetica

Zabiegi VagiTight HIFU w Medstetica

Bardzo częstym problemem, z którym borykają się obecnie kobiety jeśli chodzi o strefę intymną jest Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu (WNM) czy VRL (ang. Vaginal Relaxation Syndrome) czyli Zespół Rozluźnienia Pochwy (ZRP). Zarówno WNM jak i ZRP to narastający problem wśród kobiet, który może doprowadzić do obniżenia jakości ich życia, zmniejszenia poczucia własnej wartości. Warto podkreślić, że w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do depresji.
Dolegliwości związane z Wysiłkowym Nietrzymaniem Moczu czy Zespołem Rozluźnienia Pochwy mogą pojawić się w wyniku przebytych ciąż, naturalnych porodów, ogólnego starzenia się organizmu czy też okresu menopauzy i pomenopauzalnego. Przyczynami mogą być również choroby ogólne takie jak np. chroniczny kaszel czy astma, nadwaga, podnoszenie ciężkich przedmiotów czy zaparcia. Warto podkreślić, że naw zbyt intensywne uprawianie sportów może doprowadzić do nietrzymania moczu czy rozluźnienia mięśni pochwy. Utrata elastyczności pochwy i osłabienie mięśni dna miednicy (tzw. mięśni Kegla) oczywiście zdecydowanie zmniejsza także doznania seksualne.

Współczesna medycyna kobietom mającym powyższe problemy przygotowała VagiTight HIFU (ang. High-Intensity Focused Ultrasound), czyli Fale ultradźwiękowe o wysokiej intensywności. Jest to obecnie jedno z najbardziej efektywnych i zaawansowanych systemów tego rodzaju w ginekologii estetycznej. Dotychczas można podobne rozwiązania techniczne można było spotkać jedynie w zaawansowanym sprzęcie medycznym. Urządzenie VagiTight HIFU wytwarza fale ultradźwiękowe, które oddziałują na głębsze (od 3 mm do 4,5 mm), dzięki temu mogą dotrzeć one aż do tkanki mięśniowej. Powodują one stymulację odbudowy kolagenu nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Mięśnie pochwy stają się mocniejsze, elastyczniejsze a doznania pacjentek w trakcie współżycia ulegają zdecydowanej poprawie.

Na zabieg może być zakwalifikowana pacjentka tylko po uprzedniej wizycie kwalifikacyjnej, w trakcie której wykonywane jest badanie cytologiczne (jest to wymóg niezbędny do przeprowadzenia zabiegu).

W trakcie zabiegu, który trwa do 40 minut, do pochwy wprowadzana jest najpierw głowica systemu VagiTight HIFU, która emituje ultradźwięki i oddziałuje na tkankę łączna i mięśniową na głębokości 4,5 mm a potem głowica, która emituje fale ultradźwiękowe na głębokość 3 mm.

Jakie są WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Zespół Rozluźnionej Pochwy – np. po po ciążach czy porodach
 • Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu I i II stopnia
 • Utrata elastyczności pochwy spowodowana np. wiekiem
 • Zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego
 • Odmładzanie wnętrza pochwy

Dodatkowe informacje o zabiegu VagiTight HIFU:

 • Jest Bezpieczny – praktycznie jak podczas badania USG
 • Jest Bezbolesny i nie wymaga znieczulenia (czasem może wywoływać przejściowy dyskomfort, tkliwość i uczucie ciepła w rejonie zabiegowym)
 • Jest Bezkrwawy
 • W trakcie zabiegu nie jest uszkadzana śluzówki pochwy

Zalecenia i uwagi po zabiegu:

 • Nie zalecamy stosowania irygacji, globulek przeciwzapalnych, nawilżających ani zawierających probiotyki
 • Czasem może wystąpić przejściowy obrzęk leczonych okolic, uczucie pieczenia i dyskomfort, który może się utrzymywać od 1 do 2 dni
 • Do uprawiania sportów (fitness, pływanie, jazda na rowerze itp.) zaleca się w dniu następnym
 • Zalecamy zachowanie wstrzemięźliwości płciowej przez około 7 dni
 • Do normalnych zajęć codziennych można wrócić natychmiast po zabiegu
 • Pacjentki, które planują zastosowanie wypełniaczy w okolicach pochwy i warg sromowych zalecamy zabieg z użyciem HIFU VagiTight przed wstrzyknięciem kwasu hialuronowego

Co można zaobserwować po ZABIEGU VAGITIGHT HIFU

Efekty zabiegu urządzeniem VagiTight HIFU

Efekty zabiegu urządzeniem VagiTight HIFU

Już zaraz po zabiegu pacjentki obserwują pozytywne efekty w postaci zwężenia pochwy. Jest to jednak wynik jej obrzęku spowodowanego działaniem fal ultradźwiękowych urządzenia HIFU VagiTight. Natomiast trwałe efekty pojawiają się powoli, co wynika z naturalnej regeneracji tkanek poddanych działaniu fal i następują po ok. 4-8 tygodni. Pełna dobudowa włókien kolagenowych zachodzi jeszcze przez 6-8 miesięcy.

Ile zabiegów VagiTight HIFU jest zalecane:

 1. Kobiety w wieku 28-35 lat po przebyciu jednej ciąży – zazwyczaj 1 zabieg
 2. Kobiety w wieku 35-55 lat zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach 5-6 tygodniowych.

Idealnym uzupełnieniem terapii urządzeniem VagiTight HIFU są także zabiegi laserowe, o którym można przeczytać więcej tutaj.

Aktualny cennik zabiegów przy użyciu urządzenia VagiTight HIFU jest dostępny tutaj.