Laser removal of warts and genital warts


PROBLEM

Kobieta po zabiegu MonaLisa TouchDo często spotykanych chorób objawiających się zmianami na narządach płciowych należy zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Najczęściej choroba objawia się występowaniem tzw. kłykcin kończystych czyli brodawek płciowych. Kłykciny i brodawki pojawiające się w miejscach intymnych (srom, pochwa, okolice odbytu) zazwyczaj nie wywołują dolegliwości bólowych, w poszczególnych przypadkach mogą jednak być przyczyną świądu, krwawień lub dyskomfortu. Nieleczone, mogą być groźne dla zdrowia.

Co ważne, zarażenie niektórymi z nich zwiększa ryzyko rozwoju zmian nowotworowych w obrębie narządów płciowych (jeśli zmiany utrzymują się przez dłuższy czas). Wskazane jest ich usuwanie. Leczenie powinno być wdrożone jak najszybciej od zaobserwowania zmiany.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Zarówno kłykcin, jak i zwykłych brodawek, można się łatwo i skutecznie pozbyć przy użyciu laseroterapii. Metoda ta uznawana jest za najprostszą, bezpieczną i bardzo efektywną. Zastosowanie lasera zapewnia zabieg bezkrwawy, szybki i praktycznie bez blizn. Dzięki użyciu lasera CO2 następuje bardzo dokładne odparowanie, co powoduje usunięcie tkanek chorobowych. Usuwanie brodawek i kłykcin laserem jest obecnie najczęściej wybieraną metodą leczenia. Charakteryzuje się bowiem wysoką skutecznością, ale co ważne, nie wiąże się z powikłaniami w postaci bolesnych ran i blizn po zagojeniu (tak jak dzieje się w przypadku koagulacji diatermią chirurgiczną lub wycinania skalpelem). Zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności hospitalizacji pacjentki. W Centrum Zdrowia i Urody MEDSTETICA kłykciny i brodawki usuwamy przy pomocy najnowocześniejszego na rynku lasera MonaLisa TouchTM. Zabiegi przeprowadzają certyfikowani lekarze ginekolodzy

PRZED ZABIEGIEM

  • badanie cytologiczne (ważne do 6 miesięcy)
  • badanie czystości pochwy (ważne do 1 miesiąca)
  • badanie histopatologiczne usuniętej zmiany

ZABIEG

  • czas trwania zabiegu (do 60 min)
  • znieczulenie: miejscowe (krem + znieczulenie nasiękowe)

PO ZABIEGU

  • badanie histopatologiczne usuniętej zmiany
  • brak ekspozycji na promieniowanie słoneczne
  • regularne kontrole lekarskie

PRZECIWWSKAZANIA

nieprawidłowy wynik cytologii

infekcje pochwy i sromu,

ciąża,

karmienie piersią,

nowotwory,

uszkodzenia naskórka w okolicy poddawanej zabiegowi;

LEKARZE WYKONUJĄCY ZABIEGI:

lek-wojciech-puto

lek. med. Wojciech Puto

Certyfikat MonaLisa Touch dla lek. med Wojciecha Puto

Certyfikat MonaLisa Touch dla lek. med Wojciecha Puto

Lek-med-Natalia-Leśnik

lek. med. Natalia Leśnik

Certyfikat MonaLisa Touch dla lek. med Natalii Leśnik

Certyfikat MonaLisa Touch dla lek. med Natalii Leśnik

AKTUALNY CENNIK I PROMOCJE

Łączna ocena 5 (4 głosy)
Sending